Vojvodina ponovo šampion – Lale se izjednačile sa večitim rivalima

Ostali sportovi 15. maj 202119:14 0 komentara
RK Vojvodina, RK Partizan
ARKUS

Rukometaši Vojvodine osmu sezonu uzastopno šampioni su Srbije. Novosađani su u derbiju 12. kola plej-ofa u dvorani "Slana bara" pobedili direktnog rivala za titulu Partizan rezultatom i dva kola pre kraja potvrdili da su najbolji tim u prvenstvu.

Vojvodina je osvojila devetu šampionsku titulu u istoriji i na vrhu večne liste izjednačila sa Crvenom zvezdom i Partizanom. Crveno-beli su poslednji put najbolji bili 2008, a tim iz Humske 2012.

Lale su sjajno počele meč i sredinom prvog poluvremena imali su pet golova prednosti (8:3). Domaći su posle 30 minuta vodili 14:8 i već tada je bilo jasno da je Beograđanima potrebno čudo da dođu do preokreta.

Vojvodina je u nekoliko navrata imala maksimalnih plus 10, a ukoliko u preostala dva kola savlada Rudar u Kostolcu i na svom terenu Metaloplastiku prvenstvo će završili sa maksimalnim učinkom.

Darko Milenković je bio najefikasniji sa devet golova, Mladen Šotić je zabeležio sedam, a Nemanja Ratković i Aleksandar Babić po tri. Iskusni Svetislav Verkić upisao je devet odbrana.

Kod crno-belih Stefan Petrić je postigao četiri pogotka, a Luka Dragović, Aleksa Gudurić i Ivan Dimitrijević po tri.