Veličanstvene Srpkinje odbranile titulu svetskog šampiona

Ostali sportovi 15. okt 202221:29 101 komentara
ženska odbojkaška reprezentacija Srbije
volleyballworld.com

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije odbranila je titulu svetskog šampiona, pošto je u finalu Svetskog prvenstva savladala Brazil 3:0 (26:24, 25:22, 25:17)

Promenio se selektor. Umesto dugogodišnjeg kormilara Zorana Terzića došao je Italijan Danijele Santareli. Ali navike pobeđivanja se nisu promenile. Srbija ne da je osvojila drugi put zaredom titulu svetskog šampiona, već je to učinila bez poraza i ova generacija je pokazala da je uistinu nešto posebno.

U prva dva seta Srbija je krenula iz minusa. U prvom dosta grešaka, što su Brazilke iskoristile i povele 4:1. Ali brzo su se Srpkinje vratile, uspostavile rezultatsku ravnotežu, a onda postepeno preuzimale kontrolu prvog seta. Na kraju ipak su morale da igraju na razliku, ali su prelomile i došle do startnog vođstva – 26:24.

Brazilke u drugom ponovo dobijaju na tacni veliku prednost. Gabi je sjajno servirala i Selesao dolazi do +4 (6:2). Postepeno se Srbija vraćala i došla do izjednačenja 12:12. Ali ni Brazilke se nisu predavale, pa su ponovo došle do velika tri poena prednosti – 16:13.

A onda na scenu stupa Jovana Stevanović. Sjajnim servisima, uz pomoć blokova Mine Popović i sjajnim napadima Tijane Bošković, Srbija osvaja sedam poena uzastopno i dolazi do preokreta – 20:16. Ponovo se Brazil vratio i u samu završnicu seta ušao u rezultatskom egalu 22:22. Ipak, neodbranjivim napadima Tijane Bošković Srbija vezuje tri poena i dolazi i do drugog seta – 25:22.

Za razliku od prva dva seta, u trećem Srbija odlučuje da ne krene iz minusa. Veoma skoncentrisano pristupile su poslu izabranice Danijelea Santarelija i povele su 7:4. Brazilke su toliko pale da nisu imale odgovor na igru Srbije, a prednost u treće setu, samo se povećavala. Iznosila je maksimalnih osam poena – 17:9. Na kraju rutinski je priveden kraju treći set, što je označilo vreme za veliku radost Danijelea Santarelija i njegovih veličanstvenih gracija.

U pobedničkom timu ponovo je sjajna bila kapiten Tijana Bošković sa 22 poena, a Jovana Stevanović zabeležila je 11. Na drugoj strani Ana Karolina da Silva i kapiten Gabrijela Braga Gimaraes zabeležile su po devet poena.