Stjepanović ponovo na tronu

Boris Streubel/Bongarts

Velimir Stjepanović osvojio je još jednu zlatnu medalju na mitingu Akropolis kup u Atini.

Posle trijumfa na 200 slobodno, srpski as je bio najbrži na istoj deonici, ali delfin stilom. Nije imao pravog rivala, a do cilja je došao za 1:58,44. Tačno tri sekunde sporiji je bio Turčin Turnali.

Višestruki evropski šampion je učešće u glavnom gradu Grčke završio sa dva zlata i bronzom na 100 delfin. Bez odličja je ostao samo na 100 slobodno. U toj trci je bio peti.

Niu srebrnih odličja nastavila je Nina Stanisavljević. Devojka iz Leskovca je posle 100 slobodno i 50 leđno, druga bila i na 50 slobodno. Štopericu je zaustavila na 25,69. Kao i na 50 leđno ispred nje je završila grčka veteranka Teodora Draku sa 25,46.

Mladi Uroš Živanović osvojio je šesto mesto na 200 prsno sa vremenom 2:20,15. Isti plasman dan ranije ostvario je i na 50 prsno.