Srpkinje prokockale šest set lopti za ubedljiv poraz od SAD

Izvor: FOTO: FIVB

Odbojkašice Srbije doživele su i četvrti poraz u Ligi nacija. U Kalgariju, Amerikanke su savladale ekipu Danijela Santarelija rezultatom 3:0, po setovima 25:17, 33:31, 25:16.

Ni posle četiri godine Srbija nije uspela da savlada, sada već aktuelne olimpijske šampionke. Po svemu viđenom, teško je bilo očekivati prekid „crne serije“ (šesti poraz u nizu), ali je prava šteta za propuštenom šansom u drugom setu, u kojem je Srbija prokockala šest set lopti.

Taj period je i jedini, koji je mogao da zadovolji naše igračice, stručni štab, ali i ponovo veliki broj srpskih navijača, koji su došli u „Seven Čifs“ sportsku dvoranu.

Iako su Amerikanke u ovom periodu igre povele 17:12, Srpkinje su smogle snage da stignu i u završnici prestignu vođstvo rivalki, pa čak dođu i do dve vezane set lopte (24:22). Nažalost, one nisu iskorišćene, kao i još četiri šanse u nastavku seta. Na kraju su Amerikanke realizovale svoju četvrtu priliku, kad je snažna Katrin Plamer snažno ispucala kontru iz zone četiri.

Ovakav rasplet drugog seta negativno je uticao na „Bjelicu i drugarice“. Sa još većim brojem grešaka i uz prilično lošu realizaciju napada, Srbija je u trećem periodu osvojila samo 16 poena, što je bilo dovoljno za častan poraz od snažnijeg i u ovom trenutku daleko kvalitetnijeg protivnika.

U selekciji SAD, Katrin Plamer je osvojila 18 poena, Džordan Tompson je dodala 15, a Sara Vilhajt Parsons 12. Bianka Buša je bila najbolji poenter u reprezentaciji Srbije sa 14 poena, sledila je Ana Bjelica sa 13 i Bojana Milenković sa osam.

Srbija će u noći između petka i subote, ponovo od 4 časa po našem vremenu igrati pretposlednji meč u grupnoj fazi takmičenja, protiv domaćina Kanade. I taj susret imaćete priliku da gledate na Sport Klubu 1. Eventualna pobeda bi Srbiju i matematički odvela na finalni turnir, a poraz bi iskomplikovao situaciju u borbi za prvih osam pozicija.

Srbija je posle nepotpunog desetog kola na sedmom mestu, sa dve pobede više od devetoplasirane Kanade.