Srbija maksimalna protiv Nemica, i dalje bez poraza

Ostali sportovi 29. sep 202217:33 5 komentara
Tijana Bošković

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije u četvrtak je na Svetskom prvenstvu stigla do treće pobede u grupnoj fazi i zadržala maksimalan učinak – izabranice Danijelea Santarelija porazile su u Lođu Nemačku rezultatom 3-0 (25:23, 25:22, 25:23).

Svetsko prvenstvo pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba, na SBB mreži i EON platformi.

Srbija sada ima skor 3-0 u C grupi, dok su Nemice doživele prvi poraz i sad imaju 2-1.

*Vratite se po medalju, ješćemo i samo krofne, nema veze

Bila je ovo najbolja partija aktuelnih šampionki sveta od starta turnira. Protiv definitivno najjačeg protivnika dosad Srbija je odigrala tvrd meč, ali je u završnici svakog od setova bila sigurnija.

Prvi deo igre obeležio je potpuni egal, a Srbija se našla u komplikovanoj situaciji kada je bila u zaostatku 22:20. Međutim, tada serijom 5:1 branilac trofeja okončava set i dolazi do vođstva 1-0.

Sredina drugog seta bila je ključna da Srbija dođe do 2-0 jer je tada Santarelijev tim došao do vođstva 17:14. Uspela je Nemačka da izjednači na 21:21, ali ponovo odlična serija Srbije u finišu donosi set.

Treći je bio najmanje neizvestan – Srbija dolazi ubrzo do 8:3 i vodi čitavim tokom, iako je Nemačka pripretila izjednačivši na 21:21 u finišu.

Srbiju je predvodila kapiten i korektor Tijana Bošković – osvojila je 24 poena (20 iz napada i 4 blokom). Bianka Buša se istakla sa 8, Jovana Stevanović osvojila je 7, a Bojana Drča, Sara Lozo i Maja Aleksić po 6.

U poraženom sastavu Hana Ortman imala je 14, a Lina Alsmajer i Kamila Vajcel po 13 osvojenih poena.

Praćenje Svetskog prvenstva u odbojci na Sport klubu omogućio je MOZZART.

Promo

U petak Srbija nastavlja takmičenje na SP – od 13 časova protivnik Srbiji biće Kazahstan, a u nedelju naredni rival je ekipa SAD i prilično je izgledno da će taj duel odlučivati o pobedniku grupe.

Nemice svoj duel sa SAD imaju u petak od 19 časova.