SP: Argentina šokirala Hrvatsku, četvrtfinale daleko

Ostali sportovi 23. jan 202119:49 > 19:55 1 komentar
Alex Grimm/Getty Images

Rukometaši Argentine uspeli su posle velike borbe, da pobede Hrvatsku sa 23:19. Hrvati se sada nalaze u jako teškoj poziciji, a četvrtfinale je veoma daleko.

Prevagu na tasu Argentine, doneli su Federiko Pizaro sa četiri, odnosno Federiko Fernandez, Sebastijan Simonet i Santjago Baroneto sa po tri gola. Kod Hrvatske, bolji od ostalih, bili su Ivan Čupić sa sedam, odnosno Marko Mamić i Luka Šebetić sa po tri gola.

Izabranici Lina Červara, izuzetno loše su počeli meč, pa je Argentina vodila sa 5:0 i 7:2. Međutim, Hrvati su do kraja prvog poluvremena podigli stepen borbene gotovosti na maksimalan nivo. Odbrana je delovala granitno, stigli su laki golovi iz trancije, pa je na kraju ovog perioda igre, na semaforu pisalo 12:12, što je bio sjajan rezultat za Hrvatsku, ako se u obzir uzme jako loš početak meča.

Centralne figure u prvom poluvremenu, kada je selekcija Hrvatske u pitanju, bili su Ivan Čupić sa sedam golova i odlični golman Marin Šego. S druge strane, probleme Hrvatima su zadavali Pizaro sa tri, odnosno Fernandez i Simone sa po dva gola.

Na osnovu prikazanog u završnici prvog poluvremena, očekivalo se da će Hrvatska uspeti da stigne do pobede i plasmana u četvrtfinale, ali se sa takvim epilogom nisu složili Argentinci, koji su na osam minuta pre kraja imali veliku prednost od četiri gola – 19:15. Zvuči pomalo neverovatno, ali je istinito. Hrvatska je za 22 minuta igre, uspela da postigne samo tri gola. Nastojali su izabranici Lina Červara da stignu do preokreta i podviga, ali spasa protiv fenomenalne Argentine nije bilo.

Hrvatsku u narednoj rundi, 25. januara, očekuje veliki derbi, okršaj sa selekcijom Danske. Da bi stigla do četvrtfinala, Hrvatska će morati da pobedi Dansku, a da Argentina izgubi od Katara.

U ostalim mečevima koji su bili na programu u subotu i koji su odigrani do sada, Katar je pobedio Bahrein sa 28:23, Španija je nadigrala Urugvaj sa 38:23, dok je Mađarska bila bolja od Poljske sa 30:26.

Grupa 1: Mađarska 8, Španija 5, Poljska 4, Nemačka 2, Brazil 1, Urugvaj 0.

Grupa 2: Danska 6, Argentina 6, Hrvatska 5, Katar 2, Japan 1, Bahrein 0.

Grupa 3: Francuska 8, Portugalija 6, Norveška 6, Island 2, Švajcarska 2, Alžir 0.

Grupa 4: Švedska 6, Egipat 6, Rusija 5, Slovenija 5, Belorusija 2, Severna Makedonija 0.

Po dve prvoplasirane selekcije iz grupa će izboriti plasman u četvrtfinale.