San Francisko jači od Kaubojsa za polufinale NFC-a

Tom Pennington/Getty Images

San Francisko Fortinajenersi su kao gosti savladali Dalas Kaubojse 23:17 u vajld kard meču i izborili mesto u polufinale Nacionalne fudbalske konferencije.

Fortinajnersi su sjajno otvorili meč. Već u svom prvom drajvu su stigli do tačdauna. Odličan napad trčanjem od četiri jarde u šest poena pretvorio je Eli Mičel. Robi Gold je sigurno realizovao šut za dodatni poen.

Dalas je bio potpuno izgubljen u prvoj četvrtini. Odbrana San Franciska je bila granitna, što pokazuje podatak da Kauboji nisu mogli da dođu do prvog dauna. Odličnu igru defanzivaca koristio je napad predvođen Džimijem Garopolom.

Uglavnom se opredeljivao za trčanje, mada je imao i nekoliko sigurnih dodavanja. Fortinajnersi su u poene, ovaj put fild golovima Robija Goulda, pretvorili i svoja dva naredna napada. Na semaforu je posle 20 minuta stajalo 13:0 za tim iz Kalifornije.

Dak Preskot je ipak u završnici poluvremena našao način da probije San Francisko. Odličan drajv okončan je pasom u end zonu kvoterbeka Kauboja ka Amariju Kuperu za 13:7. Ipak do kraja prvog poluvremena Gould još jednom pogađa iz polja za 16:7 za San Francisko posle prvih 30 minuta.

Nisu skidali papučicu sa gasa ni u nastavku Fortinajnersi. Odbrana je ponovo radila sjajan posao. Kvon Vilijams je presekao pas Daka Preskota na 26 jardi od end zone Dalasa. Posao za novi tačdaun i ogromnih 23:7 trčanjem od 26 jardi odradio je ove sezone neverovatni Dibo Samjuel.

Tračak nade Dalasu doneo je fild golom Gre Zurlejn. Na 12 minuta do kraja smanjio je na 23:10. Niko nije očekivao da će Kauboji samo četiri minuta kasnije prići i na 23:17. Garopolov pas je bio presečen, tim iz Teksasa je sjajno odreagovao, a u end zonu San Franciska utrčao je Preskot.

U narednom drajvu San Francisko praktično ništa niie uradio. Preskot je dobio priliku da povede Dalas do pobede. Ostala su mu za to nešto manje od tri minuta. Nije loše počeo napad Dalasa, međutim na polovini terena sjajna odbrana Fortinajnersa je zaustavila Preskota.

Imali su poslednju šansu Preskot i drugovi na 30 sekundi do kraja, ali nisu uspeli. Fortinajnersi su zasluženo stigli do velike pobede.

Za mesto u finalu NFC-a, San Francisko će narednog vikenda igrati protiv Grin Bej Pekersa, najbolje ekipe regularnog dela šampionata. U drugom meču konferencije Tampa Bej, branioci titule, dočekaće boljeg iz duela Los Anđeles Remsi i Arizona Kardinalsi.