Porazom od Francuske Srbija završila učešće na Euru

Ostali sportovi 17. jan 202222:05 > 23:05 2 komentara
rukometna reprezentacija Srbije
2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Rukometna reprezentacija Srbije završila je učešće na Evropskom prvenstvu porazom od Francuske, što je mesto u nastavku takmičenja donelo Hrvatskoj.

Francuska je do treće pobede u grupi došla rezultatom 29:25 u punoj Pik dvorani u Segedinu u kojoj je Srbija i na ovom meču imala veliku podršku.

Povela je Francuska 2:0, pa i 3:1, ali nakon dve dobre odbrane Cupare Srbija je odgovorila na dobar način i došla do 3:3.

Propustila je Srbija priliku da povede, golman Francuske je upisao dve dobre odbrane i dao krila svojim saigračima da ponovo dođe do vođstva, ovoga puta do tri gola razlike (6:3).

Pešmalbek je pogodio za 6:4, ali je nakon toga Srbija ostala sa igračem manje prvi put na meču, isključen je Orbović, a Francuska novim golom Majea dolazi na 7:4. Žerar je bio sjajan na svom golu, a Francuzi su tranzicionom igrom odlično koristili igrača više i došli su do četiri gola razlike pre prvog isključenja u svom timu. Isključen je Nikola Karabatić nakon faula nad Kukićem.

Nije Srbija uspela da iskoristi igrača više, Francuska je sa druge strane došla do novog gola i vođstva 9:4. I sa igračem manje dominantna je bila Francuska koja je došla do 10:5 nakon nepunih 18 minuta igre u prvom poluvremenu.

Nizale su se greške reprezentacije Srbije, odlične odbrane golmana Francuske, a prednost je u 22. minutu bila +7 za Francuze. U tom momentu Srbija je bila bez gola gotovo šest minuta.

Desetom odbranom na meču Žerar je period Srbije bez gola produžio na više od osam minuta, ništa nije funkcionisalo u napadu Srbije, sa druge strane Francuska je igrala kao da njoj prolazak dalje zavisi od ove utakmice i povela je sa 13:5.

Konačno je prekinut period bez gola koji je trajao skoro 13 minuta. Kukić je postigao prvi gol na meču na isteku 28. minuta prvog poluvremena. U tom momentu rezultat je bio 16:6.

U samom finišu poluvremena, golman Tibor Ivanišević uhvatio je „živu“ loptu i poslao je preko celog terena u nebranjenu mrežu Francuske za 16:7 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U istom ritmu počelo je i drugo poluvreme, ali je Srbija imala odgovor na gol Francuza, koji su ipak uspeli da se vrate na +10 (18:8).

Odbranila se Srbija dva puta i do 9:18 došla sa sedmerca golom Đukića, a Marsenić je nakon nove odbrane Ivaniševića smanjio na 10:18.

Bolje je delovala Srbija nego u prvom poluvremenu, ali Francuska je sigurno držala prednost.

Nakon pristojnog perioda, Srbija je ponovo ušla u fazu u kojoj je promašivala zicere i primala lake golove, ali nije dozvolila sebi da još jednom ima duge pauze bez postignutog gola. U 49. minutu Francuska je vodila 25:17.

Sam finiš meča pripao je Srbiji koja je uspela da priđe na pet golova zaostatka, pa i na -4 pola minuta pre kraja utakmice, ali treba napomenuti i da je Francuska u ovom periodu bila na parketu sa praktično drugim timom.

U reprezemtaciji Srbije najefikasniji je bio Bogdan Radivojević sa sedam golova iz devet pokušaja. Po četiri gola dali su Lazar Kukić i Mijajlo Marsenić. Vladimir Cupara zabeležio je deset odbrana.

Kentin Maje bio je najefikasniji u Francuskoj sa šest golova, jedan manje dao je Dika Mem. Vensan Žerar upisao je 12 odbrana.