Noć za nezaborav: Boston i Sergačjov ispisali istoriju NHL

Ostali sportovi 14. nov 202211:06 0 komentara
Mihail Sergačjov
Copyright: xDouglasxR.xCliffordx

Šest mečeva odigrano je na ledenim arenama širom Severnoameričkog kontinenta u noći između nedelje i ponedeljka.

Boston je nastavio fantastičnu seriju na svom ledu i sa 5:2 isprašio Vankuver. Deveta uzastopna pobeda u „Ti Di Gardenu“ od starta sezone, najduži je niz trijumfa kod kuće u 98 godina dugoj istoriji franšize!

Nova pobeda stigla je u meču punom žestokih duela, sa čak 17 isključenja na obe strane. Golove za domaćina postigli su Konor Klifton, Patrik Beržeron, Pavel Zaha, Bred Maršan i Tomas Nosek. Tri asistencije upisao je sjajni defanzivac Hampus Lindholm, koji samo nastavlja sa briljantnim partijama na početku sezone.

Golove za goste postigli su Džej Ti Miler (za 1:1) i Šeldon Dris (za 4:2).

Boston sa 28 bodova iz 16 mečeva ubedljivo je najuspešnija ekipa na početku sezone, dok je Vankuver sa 11 bodova pri dnu Zapadne konferencije.

I ruski as, Mihail Sergačjov, ispisao je istoriju NHL, na meču između njegove Tampe i Vašingtona. U prvoj četvrtini, Lajtninzi su poveli sa 4:0, Sergačjov je postigao dva i asistirao za preostala dva gola (strelci Nikita Kučerov i Nik Perbiks). Četiri poena jednog defanzivca u trećini, izjednačen je rekord NHL lige!

Preostala dva gola za Tampu, u pobedi od 6:3, postigli su Kol Kepke i Nik Pol. Pogotke za Kepitalse davali su Konor Širi, Danac Lars Eler i Garnet Hatavej.

Tampa je posle osme pobede u sezoni na sedmoj poziciji Istoka sa 17 bodova, dok je Vašington desetim porazom pao na 12. mesto u Konferenciji sa 16 bodova.

Dalas je protutnjao Filadelfijom i ispalio petardu u „Vels Fargo Centru“ – 1:5! Pet strelaca za devetu ovosezonsku pobedu i četvrto mesto na Zapadu. Golove su davali mladi Čeh Matej Blumel, Finac Esa Lindel, veteran Džoe Pavelski, sa igračem manje Luk Glendening i sa igračem više Džejson Robertson. Linden i Pavelski su upisali još po dve asistencije.

Filadelfija je upisala i treći poraz u nizu, za pad na 11. poziciju Istoka sa 16 bodova. jedini gol za Flajerse u ovom meču postigao je Trejvis Konečni (1:2).

San Hoze je posle penal serije savladao Minesotu u „Iksel Enerdži Centru“ – 3:2. Gol odluke postigao je Aleksandar Barabanov u petoj penal seriji.

Minesota je vodila 2:0 sve do 53. minuta, a onda su gosti preko Stiva Lorenca i Nike Šturma za nepuna dva minuta došli do izjednačenja – 2:2. Kod oba gola asistent je bio sjajni Mark-Eduard Vlašić.

San Hoze je drugom uzastopnom pobedom stigao do 13. pozicije na Zapadu sa 13 bodova, dok je Minesota na osmom mestu sa 16 bodova.

Rendžersi su u Njujorku očitali lekciju Arizoni – 4:1. Barkli Gudrou je u 36. minutu otključao mrežu Konora Ingrama, a samo minut kasnije, za 2:0, pogodio je i Adam Foks. Pobedu je u 45. minutu najavio Kris Krajder (3:0), da bi posle gola gostiju (Keler za 3:1), „tačku na i“ stavio Rajan Karpenter – 4:1. Sjajni Igor Šestjorkin je zaustavio 31 udarac ka njegovom golu!

Njujorčani su trenutno na šestom mestu Istočne konferencije sa 19 bodova, dok je Arizona jedanaestoplasirana na Zapadu sa 13 bodova.

Samo sest sekundi pre kraja meča, u situaciji sa igračem više, Blejk Viler je postigao gol za Vinipeg i odveo meč protiv Sijetla u produžetak (2:2). Džetsi su u dodatnom periodu vrlo brzo postigli još jedan gol (Mark Šajfeli pogodio u 54 sekundu) za veliku pobedu protiv Krejkena.

Vinipeg je sada trećeplasirani na Zapadu, dok je ekipa Sijetla na petom mestu. Oba tima imaju po 19 bodova.