Neugodni Japan mučio Srbiju i uzeo joj set

Ostali sportovi 03. jun 202115:33 0 komentara
Marko Ivović

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je u četvrtom kolu Lige nacija selekciju Japana rezultatom 3:1 i posle prilično velike borbe u tvrdoj utakmici. Izabranici Slobodana Kovača na taj način su došli do treće pobede u ovom takmičenju.

Po setovima bilo je 18:25, 25:23, 25:22, 25:13 za srpsku selekciju.

Nije dobro krenula Kovačeva ekipa, bilo je dosta nervoze, a Japan je iz uloge autsajdera igrao veoma dobro i silovito u napadu i prilično lako došao do vođstva 1:0.

Međutim, Srbija se u drugom i trećem setu konsolidovala, iako je i dalje bilo dosta grešaka, ali je u dva tvrda seta uspela da preokrene.

U poslednjem setu nije bilo dileme, „Plava četa“ je čestim blokovima slomila Japance i lako slavila.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je primač servisa Uroš Kovačević sa 22 poena, po 14 su osvojili Petar Krsmanović i Marko Ivović, a kapiten Marko Podraščanin imao je 13.

Kod Japanaca Kunihiro Šimizu imao je 13, a Takanaši Kenta je osvojio 12 poena.

U narednom kolu Srbija u petak od 15 časova igra protiv Francuske.

Mečeve Lige nacija možete pratiti u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.