Montrealu poslednja karta za plej of

Chris Tanouye/Getty Images

Poznati su svi učesnici plej ofa u NHL karavanu. Poslednju slobodnu kartu uzeli su hokejaši Montreal Kanadijansa i pored poraza od Edmontona u produžetku 4:3.

U kanadskom derbiju poveo je Montreal preko Evansa sredinom prve deonice, ali je samo 20 sekundi kasnije uzvratio veteran Nil. Prednost Oilersima doneo je Nadžent- Hopkins na šest minuta do kraja prve trećine.

#related-news_0

U drugih 20 minuta viđen je po jedan gol na obe strane. Bajron je izjednačio, ali je novo vođstvo Montreal stekao preko Kahuna. Konačan rezultat regularnog dela postavio je Lehkonen, sedam minuta pre kraja meča. Gol odluke u produžetku delo Konora Mekdejvida, koji je sa 102 poena (33 gola i 69 asistencija) ubedljivo najbolji pointer lige.

Iz Severne grupe u doigravanje idu Toronto, Edmonton, Vinipeg I Montreal. Kalgari, za koji igra Milan Lučić ostao je i bez teoretske šanse da dostigne Montreal.

Pobedu dana ostvarili su Florida Pantersi. Peti vezani trijumf ostvarili su protiv aktuelnog šampiona ekipe Tampa Bej i to sa ubedljvih 4:0. Golove su postigli Vegar, Lamiko, Verheje i Venberg. Pantersi su takmičenje u Centralnoj diviziji okončali sa bodom minusa u odnosu na  vodeću Karolinu, koja je doživela treći vezani poraz i to od Nešvila 5:0.

U derbiju Zapadne divizije Kolorado je kao gost bio bolji od Vegasa 2:1. Tim iz Nevade je poveo preko Pjetranđela, ali su Burakovski I Komper doneli trijumf ekipi iz Denvera. Vegas sada ima 80, dok je Kolorado na 78 bodova, s tim što su Koloradu ostale još dve utakmice, a Vegas jedna do kraja regularnog dela sezone.

U ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: Boston – Njujork Ajlandersi 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 1:0), Filadelfija – Nju Džersi 4:2 (1:2, 1:0, 2:0), Čikago – Dalas 4:5 (2:1, 1:1, 1:2, 0:1), Vinipeg – Vankuver 1:3 (1:2, 0:0, 0:1), Los Anđeles – Sent Luis 1:2 (0:0, 0:0, 1:1, 0:1).