Maršan za brejk Bostona u Vašingtonu

Elsa/Getty Images

Golom veterana Breda Maršana u 39. sekundi produžetka, Boston je na gostovanju savladao Vašington 4:3 i izjednačio skor u plej of seriji na 1:1.

Ponovo je duel u glavnom gradu Sjedinjenih Država otišao u dodatno vreme, ali je ishod ovaj put bio drugačiji. Prava goleada je viđena u prvoj trećini. Bruinsi su dva puta vodili preko De Bruska i Beržerona, ali su Kapitalse u igru vraćali Ti-Džej Oši i Hetevej.

U drugoj trećini je usledio golgeterski post, da bi na 13 minuta pre kraja raspoloženi Hetevej prvi put doveo Vašington u vođstvo. Delovalo je da idu Kapitalsi ka trijumfu. Nije tako mislio Tejlor Hol, koji je na dva minuta i 49 sekundi pre kraja izjednačio i uveo meč u produžetak.

Pomenuti Maršan se najbolje snašao u dodatnom vremenu i posle asistencije Grzelčuka i Krejčija poslao pak u mrežu Vašingtona. Serija se nastavlja u noći između srede i četvrtka mečom u Bostonu.

U preostala dva meča večeri domaćini su ostvarili ubedljive pobede. Karolina Hjurikejnsi sa Aleksom Nedeljkovićem na golu lako su izašli na kraj sa Nešvilom. Trijumfovali su 5:2 za 1:0 u seriji. Sve dileme su rešili u poslednjoj deonici kada su postigli tri gola preko Niderrajtera, Džordana Stala i Svečnikova.

Posle prva dva dela skor je bio poravnat. Za domaće su pogađali pomenuti Stal i Teravainen, a za goste Forzberg i Saula.

Najbolji tim regularnog dela sezone Koloradi Avelanši slomili su otpor Sent Luisa 4:1. Poveo je tim iz Denvera preko Makara, ali je pred kraj druge deonice izjednačio Kirju. Ipak u poslednjih 20 minuta Mekinon sa dva i Landeskog sa jednim golom donese pobedu Koloradu.

Mečeve plej ofa u NHL karavanu možete da pratite na kanalima Sport kluba. U noći između utorka i srede od 1.30 časova na programu je drugi duel između Pitsburga i Njujork Ajlandersa uz direktan prenos na SK 1.