LŠ: Novi Beograd srušio Brešu, sjajni Duško Pijetlović

VK Novi Beograd

Kompletirano je 10. kolo Lige šampiona u vaterpolu. U poslednjem duelu, a ujedno i velikom derbiju, vaterpolisti Novog Beograda, uspeli su posle velike borbe i odlične igre u poslednjem kvartalu da pobede Brešu u gostima sa 16:13 (3:4, 4:4, 4:3, 5:2). Pobeda Novog Beograda dobija na težini, ako se naglasi da je Dušan Mandič isključen već tokom prvog poluvremena,

Golove za Novi Beograd, postigli su: Duško Pijetlović pet, Nikola Jakšić četiri, Strahinja Rašović i Angelos Vlahopulos po dva, Đorđe Vučinić, Radomir Drašović i Viktor Rašović po jedan. Najefikasniji u sastavu Breše, bili su Vićenco Dolče sa četiri, odnosno Đorđe Lazić, Jakopo Alesiani i Edurdo Di Soma sa po dva gola.

Većim delom prvog poluvremena, igralo se po principu gol za gol. Breša je dobila prvu deonicu sa 4:3, tri minuta pre kraja druge deonice, na semaforu je pisalo 5:5, a strelac je bio Nikola Jakšić, koji je uz Angelosa Vlahopulosa bio raspoložen za igru u napadu, kada je Novi Beograd u pitanju.

Usledio je rat nerava, Stefano Lungo je pogodio za 7:6, Duško Pijetlović za 7:7, a Vićenco Dolče za 8:7. Odbrane gotovo da nisu ni postojale u ovom periodu igre. Petar Tešanović golman Breše i reprezentativac Crne Gore nije imao ni jednu odbranu, a Gojko Pijetlović je uspeo da skine dve lopte.

Tokom treće deonice, ista priča. Đorđe Lazić je bio precizan za 9:8, ali je vrlo brzo ponovo mrežu Tešanovića zatresao Duško Pijetlović. Eduardo Di Soma je doneo prednost od dva gola Breši, ali je ponovo Duško Pijetlović vratio Novio Beograd u meč. Uoči poslednje deonice, na semaforu je pisalo 11:11, strelac je bio Strahinja Rašović.

Odmah na početku završne deonice, Viktor Rašović je pogodio za 12:11, a Novi Beograd je u režiji sjajnog Duška Pijetlovića stigao do 13:11. U tim momentima, delovalo je da Novobeograđani sigurnim zaveslajima idu ka pobedi.

Tako je i bilo. Novi Beograd je podigao stepen agresivnosti u odbrani, Strahinja Rašović je bio precizan za 14:11 i u tom trenutku je bilo jasno da ekipa iz Srbije ide ka trijumfa, a da je Breši potrebno čudo. Čuda se u sportu dešavaju, ali ne i ovoga puta.

VK Radnički

U ranije odigranim mečevima grupe A, Radnički iz Kragujevca je pobedio Dinamo u Tblisiju sa 17:13, Olimpijakos je slavio protiv Jadrana u Splitu sa 16:12, dok je Barseloneta kao gost nadigrala Ferencvaroš sa 17:7.

Grupa A: Breša 23, Novi Beograd 20, Olimpijakos 19, Barseloneta 17, FTC 16, Radnički 10, Jadran iz Splita devet, Radnički sedam, Dinamo iz Tbilisija je bez bodova.

Grupa B: Jug – Crvena zvezda 17:11, Hanover – Marsej 7:14, Steaua – Špandau 5:16, Pro Reko – OSC 17:14.

Tabela: Reko i Marsej po 27, Jug 21, OSC 13, Hanover 11, Špandau 10, Steaua i Crvena zvezda po četiri.