Kolorado šampion NHL lige!

Kolorado Avalanši su šampioni NHL lige! Tim iz Denvera je do titule posle 21 godine čekanja stigao trijumfom u šestoj utakmici finala protiv Tampa Beja 2:1 i ukupnim skorom 4:2 u seriji osvojio Stenlijev kup.

Ponovo su Lajtninzi, domaćini u šestom meču, bolje otvorili utakmici. Branioci trona su poveli već posle tri minuta i 48 sekundi igre, a precizan je bio iskusni Stamkos na dodavanje Palata. Niko u tom trenutku nije mogao da pretpostavi da će to biti jedini gol na meču za Munje.

Rezultatom 1:0 je okončana prva deonica, a sve je rešeno u narednih 20 minuta. Mekinon je već posle dva minuta druge trećine poravnao skor na 1:1. Asistenti su bili Biram i Landeskog.

Gol vredan NHL titule postigao je Finac Arturu Lehkonen sredinom druge trećine. Mekinon je upisao i asistenciju, a pored njega drugi dodavač je bio Menson.

Do kraja meča Kolorado je kontrolisao dešavanja na terenu. Potpuno su umirili igrače Tampe koji su u trećoj deonici imali samo četiri šuta na gol. Kada je sirena označila kraj počelo je veliko slavlje igrača Kolorada.

Posle više od 20 godina čekanja san je ostvaren. Ovo je neverovatna grupa momaka, od vrha organizacije do fizioterapeuta i naših supruga i navijača. Sjajan je osećaj biti na vrhu planine“, izjavio je kapiten Gabrijel Landeskog.

Za najkorisnijeg igrača finala proglašen je defanzivac Kanađanin Kejl Makar, koji je postao tek treći defanzivac koji nosi MVP znanje. Finalnu seriju je okončao sa tri gola i četiri asistencije.