Kenijci dominirali u polumaratonu, Teodora Simović treća

Ostali sportovi 15. maj 202210:39 0 komentara
polumaraton Beograd
Starsport/Pedja Milosavljevic

U Beogradu je nedelja dan za maraton, a završena je polumaratonska trka u kojoj su dominirali takmičari iz Kenije. U ženskoj konkurenciji treće mesto zauzela je Teodora Simović.

Pobednik polumaratona u Beogradu je Kenijac Pol Tiongik. Trasu od 21 kilometra on je na jubilarnom 35. Beogradskom maratonu istrčao u vremenu 1:04.19.

Drugo mesto osvojio je Jonas Kinde iz Etiopije (1:07,24), treće Kenijac Stenli Kipruto (1:08, 21), dok je četvrti bio srpski trkač Đuro Borbelj (1:08, 34).

Beogradski polumaraton

Kenijka Lusi Mavija Muli pobednica je polumaratonske trke u ženskoj konkurenciji.

Ona je ostvarila drugo najbolje vreme u istoriji trke u Beogradu (1:11,54), samo 13 sekundi sporije od rekorda Olivere Jevtić.

Drugo mesto osvojila je njena sunarodnica Lilijan Lelei (1:16,54), a treće reprezentativka Srbije Teodora Simović (1:20,50).