Jovana Arsić treća u C finalu, Ema Tvig osvojila zlato

Ostali sportovi 30. jul 202103:31 0 komentara

Srpska veslačica Jovana Arsić zauzela je treće mesto u C finalu skifa na Olimpijskim igrama u Tokiju, što znači da je u konačnom poretku 15.

Srpkinja je u borbi za plasman od 13. do 18. mesta kao treća prošla kroz cilj, sa vremenom 7:43.30. Bila je Jovana prva posle 500 i 1000 metara, ali je potom posustala.

Ispred nje su trku završile Beloruskinja Tatsjana Klimovič (7:39.53) i Šveđanka Lovisa Kloson (7:41.07).

U konačnom poretka takmičenja u Tokiju srpska reprezentativka završila je na 15. mestu.

Olimpijska šampionka postala je Novozelanđanka Ema Tvig, koja je trku završila za 7:13.97. Srebro je pripalo ruskoj takmičarki Hani Prakacen (7:17:39), dok se na pobedničkom postolju našla i Australijanka Magdalena Lobbnih (7:19.72).