Het trik Ošija u Medison Skver Gardenu

Bruce Bennett/Getty Images

Nastavlja Vašington borbu sa Pitsburgom za prvo mesto u Istočnoj diviziji. Kapitolsi su savladali Njujork Rendžerse u Medison Skver Gardenu 4:2, najviše zahvaljujući sjajnom Ti- Džej Ošiju, koji je postigao tri gola. Odličnom napadaču ovo je bio prvi meč posle kratke pauze zbog smrti oca.

Meč je počeo opštom tučom. Nije prošlo ni 50 sekudi, a na ledu se nije znalo ko koga udara. To je bilo i najzanimljivije u prvom delu, pošto nije viđen nijedan pogodak.

#related-news_0

Oši je načeo Rendžerse u 12. sekundi druge deonice, da bi osam minuta kasnije duplirao prednost posle asistencije Orlova i Bakstroma. Kada je u 15. minutu druge trećine i Daud pogodio mrežu ekipe iz Njujorka bilo je jasno da bodovi idu u glavni grad Sjedinjenih Država.

Na startu poslednje deonice Lafrenije je smanjio na 3:1, ali je Oši stavio tačku na meču kada je pogodio praznu mrežu dva minuta pre kraja. Poraz domaćina je samo ublažio Baron u samoj završnici.

Vašington se sada na čelu Istoka izjednačio sa Pitsburgom. Obe ekipe imaju po 73 boda, s tim što Kapitolsi imaju meč manje. Iz ove divizije pored Kapitolsa i Pingvinsa u plej ofu će učestvovati Boston i Njujork Ajlandersi.

Prvu meč loptu da overe mesto u doigravanju propustili su Montreal Kanadijensi. Poraženi su ubedljivo od Otave 5:1. Precizni za tim iz glavnog grada Kanade, koji je odavno izgubio sve šanse za plej of bili su Pinto, Tkačuk, Pol, Braun i Formenton. Jedini pogodak za Montreal delo je Edmundsona.

Toronto, Edmonton i Vinipeg već su iz Severne divizije u plej ofu. Iako je propustio prvu priliku gotovo sigurno će im se pridružiti Montreal, koji ima čak deset bodova više od petoplasiranog Kalgarija, koji je ubedljivo na domaćem terenu poražen od Vinipega 4:0.

Ni Sent Luis nije još siguran za doigravanje. Mogli su Bluzeri pobedom protiv Anahajma da se osiguraju, ali su ipal pali posle penala 3:2. U regularnom delu za Sent Luis golove su postigli Hofman i Kliford, a za goste iz Kalifornije Džouns i Fluri. Meč je rešio golom iz penala Teri.

U Zapadnoj konferenciji sigurni su za plej of Vegas, Kolorado i Minesota, a Sent Luis je najbliži tome da im se pridruži sa šest bodova viška ispred Arizone.

Najzanimljvija borba za preostalu poziciju je u Centralnoj diviziji. Karolina, Tampa Bej i Florida su prošli u doigravanje. Nešvil ima četiri boda više i meč više u odnosu na Dalas. I Nešvil i Dalas su u noći između srede i četvrtka poraženi.

Predatori su izgubili od Kolumbusa 4:2, dok je Dalas bio nemoćan protiv branilaca titule ekipe Tampa Beja, koja ih je savladala 6:2.