Državni rekord Anje Crevar na 200 delfin

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Anja Crevar, najbolja srpska plivačica, oborila je državni rekord na 200 delfin na Otvorenom prvenstvu Turske u gradu Edirne.

Evropska vicešampionka na 400 mešovito u malim bazenima, štopericu je zaustavila na 2:11,31, što joj je bilo dovoljno za zlatnu medalju. I prethodni najbolji rezultat Srbije u ovoj disciplini bio je u vlasništvu Anje Crevar sa 2:11,60.

Pored trijumfa na 200 delfin, Anja je osvojila treće mesto na 400 mešovito. Do cilja je stigla za 4:50,67. Bila je daleko od svojih najboljih rezultata, jer je imala odrđenih zdravstvenih poteškoća, što se značajno odrazilo na njeno plivanje u njenoj glavnoj disciplini.

Anja je bila učesnik i B finala na 100 delfin i 200 slobodno i u tim trkama je osvojila prvo mesto, odnsono deveto u ukupnom plasmanu.