Dramatičan meč sa Turskom: Srbija posle pet setova prošla u četvrtinu finala

Ostali sportovi 12. sep 202123:24 > 23:38 5 komentara
odbojkaška reprezentacija Srbije

Odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pošto je u Gdanjsku posle velike borbe rezultatom 3-2 (25:18, 22:25, 22:25, 25:23, 15:12) bila bolja od selekcije Turske.

Izabranici Slobodana Kovača u borbi za polufinale za rivala će imati Holandiju, koja je bila bolja od Portugalije, takođe u pet setova.

*Holandija čeka Srbiju u četvrtfinalu, Nimir brojao do 37

Delovalo je da će Srbija lako doći do plasmana među najboljih osam selekcija posle prvog seta – „Plava četa“ je povela sa 6:0 i prednost rutinski održavala do finiša, te povela sa 1-0 u setovima.

U drugom setu opet je srpski tim bio daleko bolji na startu, ali je u finišu tog dela igre došlo do prvog od mnogih padova u igri Srbije. Turska to koristi i serijom 6:1 na krilima raspoloženog Lagumdžije dolazi do izjednačenja 1-1.

Treći set je takođe doneo vođstvo Srbije svojim najvećim delom, ali je Kovačeva selekcija u finišu imala prednost 21:20. Ipak, ponovo Turci prave seriju silovitim napadima i posle 5:1 vode sa 2-1 u setovima.

U četvrtom setu takođe nije moglo bez drame, iako je Srbija imala četiri vezane set-lopte na 24:20. Tek poslednju koristi Luburić i šalje svoj tim u peti set.

Tamo Srbija posle izvanrednog bloka Ivovića dolazi do vođstva 9:5, ali i ovog puta je mirna završnica izostala. Srbija ipak uspeva da sačuva prednost i sa 15:12 overi plasman u četvrtfinale.

TOK MEČA mogli ste da pratite u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.