Barakude preko Delfina u polufinalu SP

Ostali sportovi 29. jun 202217:09 > 17:16 18 komentara
Laurence Griffiths/Getty Images

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva, pošto je u velikom derbiju pobedila Srbiju 14:12.

Sve vreme Srbija je bila u zaostatku. U prvom poluvremenu igralo se gol za gol i taj deo igre Hrvati su dobili 5:4.

Ono što je bila boljka ekipe Dejana Savića u tom periodu igrač više, nastavilo se i na početku treće četvrtine, što su Hrvati iskoristili da povedu 8:5. Međutim, probudio se Dušan Mandić, postigao tri gola i vratio je Srbiju u igru, tako da je u poslednju četvrtinu ušla sa golom minusa – 10:9.

Međutim, problem sa igračem više nije otklonjen ni u poslednjih osam minuta. Srbija je propuštala prilike, Hrvati ih koristili i ponovo poveli sa tri razlike – 13:10. Ispostavilo se da je to bilo nenadoknadivo za olimpijskog šampiona, koji ponovo ostaje bez medalje na Svetskom prvenstvu.

Hrvatska će se u borbi za finale sastati sa pobednikom meča Španija – Crna Gora.