KHL: Druga uzastopna pobeda Medveščaka

Izvor: Getty Images Sport, Jim McIsaac

Nakon serije od šest poraza, a onda potom i pobede nad Vitjazom, Medveščak je nastavio pobedničkim tempom savladavši od Dimano Rigu rezultatom 2:1.

Prva deonica prošla je u znaku domaćina koji su od petog minuta igre u vođstvu, zahvaljujući golom Amerikanca Tima Sestita, kome je ovo prva sezona u KHL ligi. 31godišnji Tim prethodno je nastupao u najjačoj hokejaškoj ligi sveta, u NHLu za Nju Džersi Devils.

Odlučujući trenuci odigrali su se početkom druge trećine, kada je domaći bek Redlihs namerno udario Mareka Kvapila, pa je Dinamo punih pet minuta bio sa igračem manje. U tom periodu Finc Jese Sarinen i Čeh Marek Kvapil postigli su golove za pobedu Medveščaka.

U poslednjoj trećoj tećini Medvedi su često igrali u situaciji sa igračem manje, ali je na golu blistao fantastični Deni Tejlor.