Srbiji bod protiv svetskih prvakinja

Ostali sportovi 12. jul 201520:05 > 20:07
Izvor: Getty images by Francois Nel

Ženska seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je drugi minimalni poraz na turniru F grupe drugog vikenda Prve divizije Gran Prija 2015. u Kalinjingradu i osvojila bod protiv SAD, aktuelnog svetskog prvaka.

Po setovima je bilo 25:18, 24:26, 30:28, 19:25 i 15:9 posle 128 minuta igre.

Drugi put je Srbija minimalno poražena u Kalinjingradu. Posle prvaka Evrope i svetski prvak je pobedio Srbiju u meču u kome su izabranice Zorana Terzića bile ravnopravan rival.

Posle lošijeg početka, Srbija je uspela da izjednači, ali su Amerikanke u neizvesnoj završnici trećeg seta ponovo došle do prednosti. Četvrti set je doneo možda najbolju igru Srbije u ovogodišnjem Gran Priju i izjednačenje na 2:2 u setovima. U petom setu su Amerikanke od starta stekle prednost koju su znalački čuvale.

Srbija u ponedeljak putuju u Štutgart, gde će od 16. – 18. jula igrati na turniru Prve grupe trećeg vikenda sa Turskom, Dominikanskom Republikom i Nemačkom.