Novi Stenli kup za Blekhokse

Ostali sportovi 16. jun 201510:25 > 10:26
sk

Čikago Blekhoksi osvojili su treći Stenli kup u šest sezona, pošto su sa 4-2 dobili finalnu seriju sa Tampa Bej Lajtningom.

Blekhoksi su u šestom meču serije slavili rezultatom 2:0 i osvojili šesti trofej u istoriji.

Tako je čikaški tim prvi put još od 1938. titulu osvojio na domaćem terenu.

Strelci golova u poslednjem meču sezone bili su Dankan Kit u 37. minutu i Patrik Kejn, 5:13 pre kraja.

Defanzivac Kit je tako postigao treći gol u ovogodišnjem plej ofu, uz njih je zabeležio i 17 asistencija, i dobio je nagradu Kon Smajt, za najboljeg igrača plej ofa.

Koliko je serija bila neizvesna govori i podatak da je posle Kejnovog gola prvi put u šest utakmica neka od ekipa stekla dva gla prednosti!

Kejn je asistirao za prvi gol na meču, a Kit je tek iz drugog pokušaja uspeo da savlada protivničkog golmana.

Lajtning je ranije tokom plej ofa tri puta bio u situaciji da ga poraz odi u ispadanje, od toga dvaput u gostima, i svaki put je dobio.

Ovog puta nisu imali rešenje za golmana Blekhoksa. Kori Kroford je izjednačio klupski rekord sa 45 plej of pobeda u karijeri. Njegov rival Ben Bišop bio je nesavladiv do finiša druge trećine i odbranio prvih 19 šuteva.

Zvezda Tampe Stiven Stamkos odigrala je odličnu seriju, ali ni u poslednjem meču nije imala sreće da gol Stamkos je u sedmom minutu pogodio stativu, a početkom drugog perioda Kroford ga je zaustavio u situaciji 1 na 1.

Stativu su na isteku druge trećine imali i domaći, posle udarca Brenta Sibruka sa plave linije.

Golova je tokom cele sezone bilo malo (13:10 za Čikago u šest mečeva), a samo tri od skoro 30 isključenja donelo je gol.

Blekhoksi su od 2009. surovi u plej ofu, od odlučujućih 20 mečeva dobili su 16.