Barselona u finalu Lige šampiona

Ostali sportovi 30. maj 201517:00 > 17:03
Izvor: Getty Images Sport, Christof Koepsel

Počeo je finalni turnir rukometne Lige šampiona u a domaćin je Keln.

U prvom meču snage su odmerili Barselona i poljski Kilce. Barsa je slovila za favorita na papiru, uspela je da opravda tu ulogu ali je ne putu ka finalu imala mnogo problema. Katalonci su dobili prvo poluvreme sa 16:14, ali Poljaci nisu ni pomišljali na predaju.

U drugom poluvremenu, Kilce je uspeo da uspostavi ravnotežu pa se većim delom utakmice igralo po prinicipu gol za gol. Ipak, sredinom drugog dela Barselona je uspela da odigra sjajno u odbrani i serijom 3:0 pobegne na 29:26. U tom trenutku pitanje pobednika je bilo rešeno i bilo je jasno da će se Barselona boriti za titulu prvaka Evrope sa boljim iz duela Vesprem – Kil. Poljaci su nastojali, borili se ali nisu imali snage da stignu do neizvesne završnice. Na kraju Barselona – Kilce 33:28.

Prevagu na tasu Katalonaca doneli su Kiril Lazarov sa 7, Nikola Karabatić sa 8 i Gudjon Sigurdon sa 5 golova. S druge strane bolji od ostalih u sastavu Kilcea bili su Karol Bielicki sa 7, Ivan Čupić sa 3 i Akizu Akinigelda sa 3 gola.