Tijana Bogdanović i Milica Mandić zlatne na Otvorenom prvenstvu SAD

Ostali sportovi 28. feb 202009:59 > 10:05
Izvor: ALBERTO PIZZOLI / AFP

Reprezentativke Srbije u tekvondou Tijana Bogdanović i Milica Mandić osvojile su zlatne medalje na Otvorenom prvenstvu Amerike u Orlandu.

Mandić i Bogdanović su, predvođene trenerom Draganom Jovićem, do najsjajnijih odličja došle kroz borbe u svojim kategorijama.

Tijana je u kategoriji do 53 kilograma u finalu bila bolja od Kanađanke Nađe Tešić koju je savladala 16-10. Pre toga eliminisala je Amerikanku Song (17:3), dok je u polufinalu bila bolja od Arauho iz Brazila (28:17).

Milica Mandić je u svojoj kategoriji (do 73 kilograma) u prvom kolu savladala Kanađanku Rejčel (17:3), pa Amerikanku Porč (16:0), u polufinalu je bila bolja od Pereire (Brazil) sa 10:5, a u finalu je pobedila Francuskinju Vander sa 17:2.

Podsetimo, obe tekvondistkinje su ranije ispunile normu i predstavljaće Srbiju na Olimpijskim igrama u Tokiju ove godine.