Hrvatska nije izdržala – Španija ponovo prvak Evrope

Elsa/Getty Images

Rukometna reprezentacija Španije odbranila je titulu šampiona Evrope pošto je u finalu u Stokholmu pobedila selekciju Hrvatske rezultatom 22:20 (12:11).

Furija je drugi put u istoriji postala kontinentalni prvak, uz četiri srebrne i dve bronzane medalje. Hrvatska je treći put poražena u finalu, a pored tri srebrna ima i isto toliko bronzanih odličja.

Ekipa Lina Červara odlično je odigrala prvo poluvreme i na oduševljenje velikog broja svojih navijača golom Marina Marića u 19. minutu imali su tri gola viška – 10:7. Ipak, Španija je ekspresno odgovorila i serijom 4:0 preokrenula je rezultat i na odmor otišla sa pogotkom viška – 12:11.

Furija je u istom ritmu nastavila utakmicu i golom Žoana Kaneljasa u 36. minutu povela je sa velikih 16:12. Od tog trenutka, Červarova ekipa je zaigrala znatno bolje, stegla je odbranu, i serijom 3:0 u 44. minutu došla na gol minusa 16:15.

Novom serijom 3:0 Hrvatska je u 54. minutu pogotkom Luke Stepančića preokrenula na 19:18 i najavila izuzetno neizvesnu završnicu meča.

Španija je, međutim, imala poslednju reč, povela je 20:19, Hrvati su ekspresno izjednačili, a Aleš Abelo je na nešto više od minut i po pre kraja svoj tim ponovo doveo u vođstvo 21:20. Tačku na sjajno finale stavio je Aleks Dušebavev 25 sekundi pre kraja pogotokom sa devet metara.

Abelo je predvodio Furiju sa pet golova, tri je postigao Makeda, a po dva Entrerios, Dušebajev, Sarmiento, Aguinagalde i Keneljas.

U poraženoj ekipi Duvnjak je bio najefikasniji sa pet pogodaka, Karačić je dodao četiri, a Marić i Stepančić po tri.