KHL: SKA u velikom finalu

Izvor: Getty Images Sport, Jim McIsaac

Ekipa SKA plasirala se u veliko finale KHL-a gde će u subotu odmeriti snage sa ekipom AK Barsa iz Kazanja.

Tim iz Sankt Petersburga  je u sedmoj utakmici finala zap konferen savladao CSKA sa 3:2. Tako su momci trenera Vjačislava Bikova slavili u seriji sa 4:3 , iako je njihov veliki rival iz Moskve pre samo sedam dana vodio sa 3:0.Preokret koji je SKA napravio je jedan od najvećih u istoriji hokeja u Rusiji.

Ponovo je čovek odluke bio Norvežan Patrik Toresen koji je odlučujući gol postigao u 51. minutu. Podsetimo, u prethodnom meču Toresen je bio strelac gola u produžetku kojim je ska izjenačio u seriji na 3:3.Izgledalo je da će SKA mnogo lakše doći do pobede u sedmom meču. Gosti su posle 35. min hokeja imali prednost od 2:0.Strelci su bili Ilja Kovaljčuk i Jevgenij Dadonov.

Međutim, Moskovljani su uspeli da postignu dva gola u poslednjih pet minuta duge trećine. Aleksandar Radulov smanjio je na 1:2, a izjednačujući gol delo je Francuza Stefana Da koste.U trećem periodu viđena je rovovska borba , a presudila je spretna reakcija Patrika Toresena nakon udarca Antona Belova.

Do kraja meča domaći tim uložio je mnogo truda , trener Kvartalnov je u poslednja dva minuta povukao golmana i igrao sa šest igrača , ali je gostujući čuvar mreže Mika Koskinen sjajno branio i najzaslužniji je za veliku pobedu tima iz Sankt Petersburga.