Hrvatska na EP, Srbija se uzda u Hrvate

Martin Rose, Getty Images

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je u Zadru od selekcije Hrvartske 27:23 u meču 4. kola grupe 2 kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo 2020.

Srbija i Hrvatska su pre tri dana u „Štark areni“ u Beogradu odigrali nerešeno, a ekipa Lina Červara je u Višniku orpavdala ulogu favorita i trećim trijumfom u četiri utakmice overila vizu za kontinentalni šampionat.

Orlovi su ostali na samo dva osvojena boda, ali i dalje imaju šansu da se plasiraju na završni turnir. Srbija u poslednja dva kola gostuje Belgiji i dočekuje Švajarsku i ukoliko Hrvatska odradi svoj deo posla maksimalno ozbiljno vrlo je moguće da će poslednji meč odlučivati o drugom mestu. Srbiji bi u tom slučaju protiv Švajcarske bio neophodan trijumf sa više od 5 golova.

Plasman na EP obezbediće po najbolja dva tima iz svake od osam grupa i četiri najbolje trećeplasirane.

Hrvatska – Srbija 27:23 (17:11)

Hala „Višnjik“. Gledalaca: 6.500.

HRVATSКA: Duvnjak 4, Stepančić 1, Vida, Ivić pet odbrana – sedmerac, Кaračić 2, Božić Pavletić 3, Štrlek 8(4), Musa, Mamić 3, Mandić 2(1), Jaganjac, Vranković 1, Šipić 1, Sršen, Šego dve odbrane, Bećiri 1.

SRBIJA: Pušica 3, Vorkapić 1, Кrsmančić, Crnoglavac 2, Pešić 3, N. Ilić 3(2), Mošić 2, V. Ilić 2, Nikolić, Кukić 1, Zelenović 3, Sretenović 2, Marsenić 1, Živković, Cupara 10 odbrana, dva sedmerca, Milosavljev.

Meč iz Zadra ste uživo mogli da pratite OVDE.

Meč iz Zadra uživo pratite OVDE

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Meč uživo:

Srbija je hrabro počela meč u punoj dvorani Krešimir Ćosić i u 3. minutu vodila je sa 2:0 golovima Pušice i Nemanje Ilića.

Ipak, domaći su brzo izjednačili preko Mamića i Štrleka (2:2, 6. minut). Štrlek krade i iz kontre prvi put donosi prednost domaćima 3:2, a isti igrač je povisio na 4:2.

Seriju Hrvatske prekinuo je Pušica (4:3), ali je Štrlek ponovo savladao Cuparu, a ubrzo i Duvnjak za 6:3.

Srbija napada sa sedmoricom igrača, ali greši i Štrlek pogađa za 7:3 u 10. minutu.

Ekipa Nenada Peruničića se malo oporavila posle naleta domaćih i golom Pešića u 12. minutu smanjila je na 8:5.

Hrvatska je sredinom prvog poluvremena vodila 10:5, a u 17. minutu u strelce se upisao Zelenović (10:6).

Domaći su poveli 13:7, a posle dva uzastopna gola gostiju Červar je u 22. minutu tražio tajm-aut.

Nalet Orlova kratko je trajao i Hrvatska je na poluvreme otišla sa 6 golova viška – 17:11. Štrlek je najefikasniji sa 7 golova, dok su u srpskom timu Pušica i Pešić upisali po 3 pogotka.

Srbija je kao i prvo poluvreme i drugo počela sa dva postignuta gola – 17:13. Peruničićev tim je smanjio na 18:15, ali su greške ponovo skupo plaćene i vrlo brzo domaći su opet bili na +5 (20:15, 40. minut).

Od tog trenutka Srbija više nije uspevala da ozbiljnije zapreti domaćoj selekciji, koja je pobedom 27:23 obezbedila plasman na Evropsko prvenstvo.

Srbija u poslednja dva kola gostuje belgiji i dočekuje Švajarsku i ukoliko Hrvatska odradi svoj deo posla maksimalno ozbiljno vrlo je moguće da će poslednji meč odlučivati o drugom mestu. Srbiji bi protiv Švajcarske bio neophodan trijumf sa više od 5 golova.