Damir Mikec (opet) vicešampion Evrope

Getty Images/Tom Pennington

Najbolji srpski strelac, 35-godišnji Damir Mikec osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Osijeku, u disciplini vazdušni pištolj 10 metara.

Sjajnim gađanjem u konkurenciji osmorice najboljih iz kvalifikacija, srpski as, koji je već obezbedio i olimpijsku vizu za Tokio, stigao je do završnog obračuna sa 22-godišnjim Ukrajincem Pavelom Korostiljevom, ali je nakon finalna dva metka imao lošiji rezultat od svetskog prvaka iz Čangvona.

Korostiljev je pogodio 241.3 krugova, a Mikecu je pripalo srebro sa konačnih 239.9. Bronzanu medalju osvojio je italijanski veteran Đuzepe Đordano, sa 219.4 krugova.

Mikec je u Osijeku osvojio četvrto srebro na seniorskim Evropskim prvenstvima, a treće u ovoj disciplini. Samo je nastavio nisku uspeha srpskog streljaštva na šampionatima Starog kontinenta.

Danas popodne, gađaće i u finalu miksa, u tandemu sa Zoranom Arunović, u disciplini u kojoj su već dva puta bili prvaci Evrope.