EP: Bronza za Stivensa, Silađi peti u finalu

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Srpski plivač Čaba Silađi zauzeo je peto mesto u finalu Evropskog prvenstva u Glazgovu u disciplini 50 metara prsnim stilom.

Silađi je u cilju ostvario vreme od 27.20 sekundi i imao je sekundu i 11 stotinki zaostatka u odnosu na šampiona Adama Pitija iz Velike Britanije.

Za Pitija je to treće uzastopno zlato na 50 metara prsno, pošto je prethodno najbolji bio u Berlinu i Londonu. U borbi za novo najsjajnije odličje Britanac je za sedam desetinki pobedio Fabija Skocolija iz Italije, kojem je pripalo srebro.

Bronzana medalja pripala je Slovencu Piteru Džonu Stivensu, koji je za 12 stotinki bio brži od četvrtoplasiranog Rusa Kirila Prigode. Stivens je na prethodnom Šampionatu ‘Starog kontinenta’ osvojio srebro u istoj disciplini.

Drugi srpski predstavnik koji se našao u bazenu tokom popodnevnog programa Andrej Barna nije uspeo da se plasira u finale na 50 metara slobodno. Barna je zauzeo sedmo mesto u svojoj polufinalnoj grupi, sa devet desetinki zaostatka u odnosu na prvoplasiranog Andree Verganija iz Italije.