EP: Rekordi Čabe i Anje, Velja bez medalje

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Srpski plivač Čaba Silađi se plasirao u finale Evropskog prvenstva u Glazgovu, pošto je u disciplini 50 metera prsno ostvario i novi državni rekord Srbije.

Silađi je prošao u finale 50 metara prsno kao ukupno treći, a kao drugi u prvoj polufinalnoj grupi u kojoj je plivao.

On je ostvario vreme od 26.99 što je novi srpski državni rekord. Prethodni je takođe bio u vlasništvu Silađija (27.05).

Prvi je bio Italijan Fabio Skocoli (26.80), dok je kao najbolji u drugoj grupi plivao Britanac Adam Piti sa vremenom 26.23 što je novi rekord šampionata.

Finale na 50 metara slobodnim stilom je na programu u sredu od 17:48.

U finalu na 200 metara slobodno je plivao Velimir Stjepanović, ali je u finalu svoje omiljene discipline završio kao sedmi.

Stjepanović je plivao 1:47.00, dok je zlatnu medalju osvojio Britanac Dankan Skot sa vremenom 1:45.34. Drugi je bio Litvanac Danas Rapsis (1:46.07), koji je vodio tokom većeg dela trke, dok je treće bio Rus Mihail Dovgaljuk (1:46.15).

Stjepanoviću je 200 metara slobodno glavna takmičarska disciplina u kojoj je 2014. godine na EP u Berlinu osvojio zlato, dok je pre dve godine u Londonu bio drugi. Sada je ostao bez medalje.

Clive Rose/Getty Images

Novi rekord Srbije je postavila i mlada plivačica Anja Crevar, koja je učestvovala na 200 metara mešovito. Anja je bila četvrta u prvoj polufinalnoj grupi sa vremenom 2:14.05.

Srpska plivačica, međutim, nije uspela da se plasira u finale, pošto je imala ukupno deveto vreme.