EP U20: Debakl Srbije, ništa od polufinala

Printscreen

Rukometna reprezentacija Srbije doživela je poraz u poslednjem kolu grupne faze na Evropskom prvenstvu za igrače do 20 godina od Nemačke 32:20 i na taj način izgubila šanse za plasman u polufinale.

Izabranici Nenada Maksića odlično su počeli i vodili su u jednom trenutku i četiri gola razlike. Međutim, u poslednjih 10 minuta prvog poluvremena usledio je pad, koji je posebno bio izražen u poslednja dva minuta kada je Srbija primila čak tri gola i na poluvreme je Nemačka otišla sa prednošću 14:12. Panceri su i u drugom poluvremenu nastavili sa odličnom odbranom, protiv koje rukometaši Srbije nisu imali rešenja. U drugom delu postigli su samo šest golova. Nemci su samo povećavali razliku i na kraju slavili sa ubedljivih 12 golova razlike.

Kod Nemaca najefikasniji bili su Fin Baks i Luka Vicke sa po šest golova, dok je na drugoj strani isto toliko postigao Srđan Mijatović. Nemačka je ovom pobedom obezbedila prvo mesto u grupi i plasman u polufinale u kom će se sastati sa Francuskom. Srbija je ostala na začelju i u borbi za plasman od petog do osmog mesta očekuje je duel sa Španijom.

Hrvatska je savladala Portugaliju 30:23, ali od ranije je izgubila sve šanse za polufinale, tako da će i ona krenuti u borbu za plasman od petog do osmog mesta sa poslednje pozicije i igraće protiv lošijeg iz duela Slovenija – Island.