Ajkulice trijumfalno "preplivale" Maricu

Ostali sportovi 11. jan 201820:17 > 20:38
Izvor: CEV

Odbojkašice srpskog šampiona Vizure ostvarile su prvu pobedu u grupnoj fazi Lige šampiona, pošto su na gostovanju Marici u Plovdivu slavile rezultatom 3:1, po setovima 25:17, 22:25, 25:17, 25:13.

Popularne Ajkulice zasluženo su došle do trijumfa u Bugarskoj, koji im daje nadu da će do kraja takmičenja u C grupi, voditi borbu za drugo mesto i prolaz u narednu rundu takmičenja.

Vizura je sjajno otvorila meč i predvođena Katarinom Lazović od starta stekla 2-3 poena prednosti, koja je do kraja seta i uvećana, najviše sjajnom igrom u bloku.

Uzvratile su Bugarke u drugom periodu, iako je Vizura u završnici seta, imala šansu, kada je povela 22:21. Nažalost Marica je serijom od 4:0 stigla do izjednačenja, pa se u nastavku meča probudila i već uspavana publika.

Ključni trenuci utakmice viđeni su nakon prvog tehničkog tajm-auta u trećem periodu. Par sudijskih grešaka i „gašenje” čelendž sistema, kao da su naljutili šampionke Srbije, koje su zaostatak od dva poena (9:7), vrlo brzo pretvorile u plus četiri – 11:15. Ipak, od rezultata 17:15, praktično do kraja meča na terenu je postojala samo jedna ekipa, gošće iz Rume.

Četvrti period počeo je vođstvom Vizure od 8:2, a srpski tim je u istom ritmu uspeo da održi stečenu prednost, ali i da je uveća.

Izvor : CEV

Najefikasnija u srpskom timu je bila Katarina Lazović sa 24 poena, dok ju je pratila Sara Lozo sa 15 poena. Maja Aleksić je poentirala 13 puta, a Slađana Erić 11 puta. U timu Marice najbolja je bila Desislava Nikolova sa 16 poena.

U grupi C vodi Dinamo Kazanj (2-0, 6 bodova), dok ga prate Hemik Police i Vizura sa po pobedom i porazom i tri boda. Poslednja je Marica sa dva poraza i 0 bodova. Vizura sledeći meč igra 25. januara protiv Dinama u Kazanju.

U ostalim mečevima dana Fenerbahče je na svom terenu poražen od Novare sa 3:2 iako je imao prednost od dva seta (24:26, 19:25, 25:22, 25:19, 25:6), dok je Žešov na svom terenu ubedljivo izgubio sa 3:0 od Albe Blaž (25:19, 27:25, 25:17). U poslednjem meču dana igraju Volero i Mulhaus.