Vikinzima prijala ćurka, pali i Lavovi

Joe Robbins, Getty Images Sport

U prvoj utakmici maratona za Dan zahvalnosti, kojom je ujedno i počela 12. nedelja NFL sezone Minesota je u derbiju Severa NFC savladala Detroit Lajonse na gostovanju 30:23.

Gosti su furiozno krenuli i prvi stigli do tačdauna preko Kajla Rudolfa. Kai Forbat je promašio šut za ekstra poen, ali mu je priliku za popravni do kraja prve četvrtine donela odbrana. Tačnije Metju Stefordu je izgubio loptu i omogućio napadu Minesote dobru pozicju, koju je iskoristio kvoterbek Kejs Kinam i istrčao tačdaun. Doduše, imali su Vikinzi sreće. Džerik Mekinon je odlično trčao, ali mu je izbijena lopta devet jardi pred end zonom. Na svu sreću, lopta se odbija u ruke Kinamu i on je lagano istrčao u end zonu, a ovog puta je Forbat bio precizan za 13:0.

Prve poene Detroit je postigao tek pet i po minuta pre kraja poluvremena, kada je Met Prejter pogodio fild gol i smanjio rezultat na 13:3. Međutim, Kajl Rudolf je novim hvatanjem za tačdaun doneo Minesoti ogromnih 20:3. Ipak, do poluvremena je Steford kreirao akciju i uposlio Marvina Džonsa za tačdaun i podnošljivih 20:10 na poluvremenu.

Drugo poluvreme počelo je furiozno, pošto je Latejvijus Marej prvo fantastično istrčao skoro 50 jardi, a onda u narednoj akciji i za tačdaun. Ponovo su Vikinzi imali lepih 17 poena prednosti. Lavovi se nisu predavali i uspeli su čak tri puta da poentiraju u nizu. Prejter je pogodio dva fild gola, a Marin Džons imao novo hvatanje za tačdaun i domaćin je prišao na 27:23 na početku poslednje četvrtine. Kai Forbat je ubrzo pogodio fild gol i doneo pun tačdaun prednosti – 30:23. Ispostaviće se da je to na kraju i konačan rezultat, ali Detroit je imao šansu da izvede napad za izjednačenje. Međutim, Steford je bacio intersepšn i sve nade u drugi trijumf nad velikim rivalom ove sezone otišle su u nepovrat.

Minesota ostaje lider Severa NFC sa skorom 9-2, dok je Detroit drugi 6-5.