Univerzijada: Delfini ubedljivo do zlata

Ostali sportovi 30. avg 201709:32 > 09:50
Vaterpolo savez Srbije

Univerzitetska vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je u finalu Rusiju ubedljivo 15:4 i na taj način došli do zlatne medalje, ukupno treće za Srbiju na Univerzijadi.

Već u prvoj četvrtini se videlo da Rusi praktično nemaju nikakve šanse, pošto su taj period Delfini dobili 3:0, a na poluvremenu je bilo jasno gde će zlato, pošto je Srbija vodila 8:2. Treća četvrtina pripala je izabranicima Dejana Savića 4:2, kao i četvrta rezultatom 3:0. Sve u svemu, na kraju pobeda 15:4, definitivno jedna od najubedljivijih ikada u nekom finalu.

Kod pobednika po dva gola postigli su Gavril Subotić, Nemanja Vico, Radomir Drašović, Nikola Jakšić i Filip Radojević.

Srbija ima četiri medalje na Univerzijadi, sve zlatne. Prethodno su zlatne medalje za Srbiju osvojili atletičarka Amela Terzić i tekvondoistkinje.

Tijana Bogdanović je trijumfovala u kategoriji do 53 kilograma, a tekvondoistkinje Srbije su bile najbolje i ekipno.