Srbija gazi u Teheranu – pao i domaćin

Ostali sportovi 10. jun. 201720:43 > 20:50
Izvor: Adam Nurkiewicz/Getty Images for FIVB

Odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je novu pobedu u Svetskoj ligi pošto je u Teheranu savladala reprezentaciju Irana rezultatom 3:1.

Prvi set je većim delom bio izjednačen, a Srbija je do vođstva došla krajem tog perioda – ostvarila prednost od 23:19 i održala je u završnici, pa se prvi deo meča završio konačnim rezultatom 25:20.

U drugom setu timovi su na startu ponovo bili izjednačeni, a Srbija je stigla do prednosti od 3 poena (9:6), ali je sredinom seta iranski tim ipak došao do poravnjanja. Neizvesnost se nastavila do samog kraja seta, ali je Lisinac ipak uspeo da donese srpskom timu rezultat od 2:0 u setovima, nakon što je postigao 25. poen. Konačan rezultat seta bio je 25:23.

U trećem setu situacija se ipak promenila, a Iran je na krilima raspucanog Gafura došao do prednosti od 12:6. Iran je do kraja seta nastavio da povećava prednost, pa je na kraju trećeg seta rezultat glasio 25:16.

Četvrti set ipak je bio u znaku srpskog državnog tima – Srbija je prednost stekla na samom početku i povela sa 8:2. Vođstvo je čuvala do samog kraja seta i na kraju set završila pobedom od 25:16.

Najefikasniji u srpskom timu bili su Uroš Kovačević sa 18 i Marko Podraščanin sa 16 poena. Srednji bloker Srećko Lisinac dodao je 15.

Kod poraženih domaćina istakao se Amir Gafur sa 13 osvojenih poena.

U drugoj utakmici odigranoj u Teheranu u subotu, Belgija je slavila protiv Argentine rezultatom 3:2.

U prethodnom meču odigranom u Teheranu, Srbije je slavila protiv Argentine maksimalnim rezultatom, a posle pet odigranih kola u ovogodišnjem izdanju Svetske lige ima učinak od četiri pobede i jednog poraza.

Naredni susret u Teheranu srpski tim igra protiv reprezentacije Belgije.

U preostalim susretima odigranim u subotu u okviru Svetske lige Brazilci su u derbiju dana savladali Poljake, a Amerikanci su bili ubedljivi protiv Rusije.