SL: Slovenija došla do drugog trijumfa

Ostali sportovi 03. jun. 201708:37 > 08:45
Izvor: Getty Images Sport, Dino Panto

Odbojkaška reprezentacija Slovenije savladala je na gostovanju Južnu Koreju 3:1 (25:23, 23:25, 25:14, 25:23) u okviru drugog kola prvog vikenda u Grupi 2 Svetske lige.

Neizvesnost je vladala u prva dva seta, kada su obe ekipe dobile po set rezultatom 25:23. U trećem su Slovenci bili ubedljivi i prepustili domaćinu samo 14 poena, a u četvrtom su ponovo nijanse presudile, ali gosti nisu dozvolili da meč uđe u peti set i da izgube bod. Ovom pobedom Slovenija je izbila na prvo mesto Grupe 2 sa maksimalnih šest bodova iz dva meča, dok Južna Koreja ima dva boda.

Kod pobednika Tine Urnaut zabeležio je 23 poena, dok je na drugoj strani Hong Suk Čoi upisao 14. U narednom meču Slovenci igraju protiv Češke, koja je u prvom kolu zabeležila poraz od domaćina turnira Južne Koreje 3:2, a u drugom igra sa Finskom.