Francuska ostaje na krovu sveta!

Alex Grimm/Getty Images

Rukometna reprezentacija Francuske odbranila je titulu svetskog šampiona, pošto je u finalu Svetskog prvenstva pred svojim navijačima pobedila Norvešku. Francuzi su do šeste svetske krune došli pobedom rezultatom 33:26 u prepunom pariskom „Bersiju“.

Norvežani su u prvom poluvremenu pružili veliki otpor domaćinu, koji je u nastavku zaigrao bolje. Prednost Francuza varirala je od tri do pet golova prednosti u prvoj polovini drugog poluvremena, da bi sedam minuta pre kraja susreti imali i plus osam (31:23). U samom finišu, Norvežani su jedino uspeli da ublaže poraz.

Francuze je do trijumfa predvodio Nikola Karabatić sa šest pogodaka, dok su po jedan manje imali Kentin Mae, Mikael Gigu i Valentan Porte.

Na drugoj strani, Kent Robin Tonesen je upisao pet golova, dok su po četiri imali Bjarte Mirol, Kristijan Bjernsen i Espen Lie Hansen.

Francuzi su prethodne titule svetskog šampiona osvojili 1995, 2001, 2009, 2011. i 2015. godine.