KHL: Subota za pobede domaćina

Ostali sportovi 08. okt 201618:08 > 18:09
Getty Images Sport, Bruce Bennett

U dnevnim terminima odigrano je u subotu pet mečeva u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi.

Najuzbudljivije je bilo u duelu Novosibirska i Novokuznjecka koji je završen pobedom domaćina 3:2, nakon produžetka. Poveo je Novosibirsk nakon 11 minuta igre u prvoj deonici golom Škabelke, a Novokuznjeck je izjednačio nepuna tri minuta kasnije. Strelac je bio Komarici. Samo u prvoj trećini videli smo sve – lepe prilike, dobre odbrane pa i tuču Fefelova i Semijonova.

Gosti su postigli jedini gol u drugoj trećini, a strelac za 2:1 bio je Vikarev. Treća deonica je takođe sa 1:0 pripala domaćinu a pogodak je postigao Polasek.

Nakon 2 minuta i 22 sekunde igre u produžetku meč je u korist Novosibirska rešio Šumakov za novu pobedu svog tima.

U ostalim mečevima Kabarovsk je bio bolji od Sočija 3:2, Vladivostok od Spartaka iz Moskve 6:3, Nižnji Novgorod je kao gost savladao Kunlun 4:2, dok je Ufa bila bolja od Traktora 2:1.

U okršaju dva Dinama, bolja je bila ekipa iz Misnka – Dinamo Minsk – Dinamo Moskva 2:0, dok je SKA sa 6:0 savladao Jokerit.