Futsal SP: Rusija prvi finalista

Ostali sportovi 28. sep. 201610:35 > 10:36
Izvor: Getty Images

Futsaleri Rusije savladali su Iran u Medeljinu sa 4:3 i plasirali se u polufinale Svetskog prvenstva u tom sve popularnijem sportu.

Okosnicu ruskog tima čine Brazilci, ali oni nisu postigli nijedan od četiri pogotkana ovoj utakmici.
Sve je krenulo golomDimitrijaLiskovau 14. minutu, nakon čega je usledio ekspresan odgovor Irana, koji je prekoAhmada Esmailpurastigao do izjdnačenja.Rezultatska klackalica je trajala sve do poslednjeg minuta utakmice, Rusi su vodili sa 2:1, i 3:2, golovima Abravmova iŠajahmetova, dok je odlučujući pogodak postigao Ivan Čiškala u 42 sekunde pre kraja. Iranci su u poslednjem minutu krenuli na sve ili ništa, Čiškala je presekao loptu i zatresao mrežu na potpuno upražnjenom golu protivnika.