KHL: Metalurg razbio Medvede

Getty Images Sport, Bruce Bennett

Aktuelni šampion KHL Metalurg u Magnitogorsku ubedljivo je savladao zagrebački Medveščak 6:1. Ovom pobedom domaćin je ostao u vrhu Istoka, dok su Medvedi vezali četvrti uzastopni poraz.

Već na samom početku meča Vojtel Volski doveo je domaćina u vođstvo. Međutim, Brendon Mekmilan u 10. minutu donosi poravnanje i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Gosti su na početku druge deonice imali veliku šansu, pošto se Kolbi Đenovej našao oči u oči sa Iljom Samsonovim, ali je 19-godišnji talentovani golman izašao kao pobednik iz tog duela. Usledila je kazna i to teška po Medvede. Metalurg je postigao četiri gola do kraja drugih 20 minuta, a mrežu Hovinena redom su tresli Jan Kovar, Aleksej Bereglajov, Denis Kazionov i Tomaš Filipi i tada je već bilo rešeno pitanje pobednika.

Konačan rezultat postavio je u poslednjem minutu Sergej Terešćenko. Pored strelaca treba istaći sjajnog Samsonova, koji je imao 38 odbrana, a kuriozitet je da je Medvešćak imao čak 39 šuteva na gol, 15 više od Metalurga.