KHL: Medvedi protiv Metalurga prekinuli niz poraza

Ostali sportovi 11. sep 201615:16 > 15:17
Getty Images Sport, Bruce Bennett

Posle 4 vezana poraza Medveščak je konačno pobedio u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi iako je igrao bez četvorice standardnih bekova koji su povređeni: Morisona, Katića, Smita i Krejčika.

Medvedi su u Novokuznjecku sa 5:3 bili bolji od Metalurga. Zagrepčani su poveli već u prvom minutu golom Genoveja, da bi Zamočenko u petom minutu poravnao rezultat. Žiruks je bio strelac za 2:1 za Medvede u 11 minutu prve deonice. Nakon druge trećine rezultat je bio 12:2 a strelac za Metalurg je bio Jazkov. Brule je pogađao dva puta, a Žiruks jednom u završnoj trećini za Medveščak dok je jedini gol za domaćina u ovom delu igre postigao Vikjarev-

Razlika u odnosu na prethodne utakmice je što su Medvedi bili disciplinovani i što su znatno smanjili broj kaznenih minuta. Čak su prvi put ove sezone imali više pauer plej situacija u odnosu na protivnika.

Medvedima je ovo četvrta pobeda u sezoni u osam odigranih mečeva i trenutno zauzimaju osmu poziciju u Zapadnoj konferenciji i dobro će doći zagrebačkoj ekipi koju očekuje još pet gostovanja.

Sledeća utakmica za Medveščak je sa Avangardom u utorak uz direktan prenos na Sport Klubu 1 od 15h, a u ponedljak prvi put uživo gledaćemo meč novog tima, Red Stara iz Pekinga koji sa Sočijem igra u gostima, a direktan prenos je od 18.30 na Sport Klubu 3.