NFL: Šampionski preokret Bronkosa

Dustin Bradford/Getty Images

U prvom meču nove NFL sezone aktuelni šampion Denver Bronkosi slavili su na svom Majl Haj stadionu protiv Karolina Pantersa 21:20, posle velikog preokreta.

U sudaru timova koji su podelili megdan u Super Bolu 50 delovalo je da su gosti iz Šarlota spremni za revanš, pre svih Kem Njuton. Sjajni kvoterbek predvodio je ekipu sa bačenim i istrčanim tačdaunom, čime je došao do rekordnog 44 tačdauna postignutog na taj način. Time je Karolina došla do ogromne prednosti od 17:7 na poluvremenu.

Razliku su stvorile čak tri izgubljene lopte domaće ekipe (fambl i dva intersepšna), ali se stvari menjaju u drugih 30 minuta. Tačnije, u četvrtoj četvrtini, pošto u trećoj nije bilo poena. Proradio je Si Džej Anderson, koji je postigao dva tačdauna. Prvi put je uhvatio loptu od Trevora Simijana, a drugi put je istrčao i Domaćin je poveo 21:17.

Jedino što su Panteri uspeli do kraja utakmice je samo da smanje na konačnih 21:20. Veliku priliku imao je šuter gostiju Grem Geno da ipak donese pobedu, ali nije bio precizan sa 50 jardi. Na taj način nastavljena je tradicija da domaćin dobija prvu utakmicu sezone, a poslednji put kada se to nije desilo bilo je 2012. kada je Dalas slavio u Njujorku protiv Džajentsa 24:17.

Mečevi prvog kola nastavljaju se u nedelju i ponedeljak, a čak sedam mečeva moćićete da pratite u direktnim prenosima ekskluzivno na kanalima Sport kluba.