OI: Odbojkašice Srbije u polufinalu

Ostali sportovi 17. avg 201600:20 > 00:21
Izvor: FIVB

Odbojkašice Srbije plasirale su se u polufinale Olimpijskih igara savladavši Rusiju 3:0 (25:9, 25:22, 25:21) za svega 62 minuta igre.

Srpkinje su prvi set dobile rezultatom 26:9 za svega 16 minuta igre, što je svakako iznenađenje u ovoj fazi turnira i protiv takvog protivnika.

Ruskinje su bolje zaigrale u drugom setu, ali su i taj period igre izabranice Zorana Terzića rešile u svoju korist, 25:22.

Najneizvesnije je bilo u trećem setu, u kome su reprezentativke Srbije uspele rezultatski da se odlepe kada je bilo najpotrebnije . u samoj završnici. Na kraju su u ovom delu igre slavile 25:21.

Najefikasnija u reprezentaciji Srbije bila je Tijana Bošković sa 20 poena, dok je Milena Rašić  poentirala 16 puta.

Srbija će se za finale boriti sa Sjedinjenim američkim državama koje su u prvom četvrtfinalu savladale Japan (3:0).