Slovenci maksimalni, Brazil iznenadio Nemačku

Julian Finney/Getty Images

Rukometna reprezentacija Slovenije zabeležila je i treću pobedu na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Ekipa selektora Veselina Vujovića je nanela treći poraz Švedskoj u grupi B – 29:24 (14:13) i skandinavskoj selekciji ostavila samo teoretske šanse da se plasira u četvrtfinale.

Posle izjednačenog prvog poluvremena u kojem je Švedska imala prednost sve do finiša, u nastavku utakmice Slovenija je potpuno dominirala.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Blaž Janc i Simon Razgor sa po pet golova, dok je Jeri Tolbring sa 6 pogodaka predvodio Švedsku.

Iznenađenje dana svakako je pobeda Brazila protiv Nemačke sa 33:30, dok je Hrvatskabila bolja od Danske.

Slovenija se u preostala dva kola grupe B sastaje sa Poljskom i Nemačkom i ovi mečevi će odlučiti poredak na tabeli pred nokaut fazu.