Braća Sinkovići doveslali do zlata!

Ostali sportovi 11. avg. 201617:01 > 17:02
Izvor: Alexander Hassenstein/Getty Images

Hrvatski veslači Martin i Valent Sinković osvojili su titulu olimpijskih šampiona na Igrama u Rio de Žaneiru u disciplini dubl skul.

Braća Sinkovići, aktuelni šampioni sveta, u Riju su potvrdili svoju nadmoć u svojoj disciplini.

Finalnu trku, Martin i Valent su završili u vremenu od 6:50.28 minuta, sa  više od sekunde prednosti u odnosu na Litvance Midaugasa Griskonisa i Saulisa Ritera.

Na trećem stepeniku pobedničkog postolja našli su se Norvežani Ćetil Borh i Olaf Tufte, koji su bili tri sekunde iza hrvatskih veslača.

Sinkovići su Hrvatskoj doneli drugo zlato i ujedno drugu medalju u Riju, pošto je prethodno Josip Glasnović osvojio zlato u gađanju glinenih golubova.

Šta su braća Sinkovići rekli za Sport klub pre puta u Riju, možete da pogledate u pratećem videu.