OI: Posle Italije, pao i Portoriko!

Ostali sportovi 08. avg 201623:58 > 09. avg 2016 00:00
FIVB

Odbojkašice Srbije nastavile su sa dobrim partijama na Olmipijkim igrama. Posle pobeda na Italijom 3:0, pobedile su i Portoriko sa 3:0, po setovima 29:27, 25:18, 25:20 Srbija je praktično već u četvrtfinalu iako slede dueli sa SAD, Kinom i Holandijom. Prvi naredni je okršaj sa SAD.

U prvom setu gledali smo pravi rat na parketu. Bilo je dosta grešaka, ali je igra u polju uz dobru igru u napadu u režiji Brankice Mihajlović i Tijane Malešević bila dovoljna da se posle velike borbe dobije prvi set sa 29:27. Bio je to prvi korak ka putu ka toliko željenoj pobedi.

Svesne posle provog seta da lakih rivala u Brazilu nema, Srbija je zaigrala onako kako se od nje i očekuje. Problema nije bilo. Devojke koje sa uspehom vodi selektor Terzić brzo su pobegle na 19:12, a zatim mirno privele drugi set kraju. Tako je je i bilo, posle dva seta Srbija vs Portiriko 2:0, po setovima 29:27, 25:18.

Ostao je još samo jedan korak da Srbija stigne do druge pobede i šest zlata vrednih bodova na putu ka četvrtinalu. Međutim, Portoriko nije ni pomišljao na predaju. Gledali smo istu igru kao u prvom setu. Igralo se po principu poen za poen. Srbija je u jednom trenutku imala dva poena prednosti, ali Portoriko se vratio i poveo sa 17:16. Usledila je serija Srbije od 4:0 i tada je bilo jasno da devojke Zorana Terzića sa maksikalnim učinkom čekaju duel sa SAD. Srbija je treći set dobila sa 25:20.