OI: Bobana Veličković sedma u finalu

Ostali sportovi 07. avg 201614:52 > 16:48
OKS

Reprezentativka Srbije u streljaštvu Bobana Veličković završila je kao sedma u finalu Olimpijskih igara u konkurenciji vazdušni pištolj 10 metara.

U finalu je Bobana krenula nešto lošije, zbog čega na kraju nije uspela da izbegne eliminaciju, iako je imala nekoliko odličnih hitaca u završnici i nastavak finala joj je izmakao za svega 0,6 krugova. Prethodno je u kvalifikacijama zauzela šesto mesto sa 385 krugova, dok je Zorana Arunović, bronzana sa ovogodišnjeg Evropskog prvenstva u Đeru, bila 11. sa 382 kruga i nije uspela da obezbedi mesto u borbi za medalje.

Zlatnu medalju osvojila je Kineskinja Žang Mengcu, srebro Ruskinja Vitalija Bacaraškinja, a bronzu je osvojila Grkinja Ana Korakaki
Veličkovićeva je dva puta bila Evropska prvakinja u ovoj disciplini, 2010. i 2012.

Pred Srpkinje u finale su se plasirale još Vitalina Batsaraškina, Jekaterina Koršunova, Ana Karkaki, Alehandra Savala, Afaf Elhodhod, Menge Žang i Sonja Franket.

Bobana Veličković i Zorana Arunović će se na OI takmičiti i pištoljem na 25 metara. Ova disciplina će biti održana u utorak.