Odbojkaši bez preokreta, ali kao prvi idu u polufinale!

FIVB

Srpski odbojkaši poraženi su od Francuske sa 3:2 u drugom meču na finalnom turniru Svetske lige u Krakovu, ali su kao prvoplasirani tim u grupi prošli u polufinale.

Reprezentacija Srbije je u reprizi prošlogodišnjeg finala izgubila sa 25:20, 25:19, 24:26, 19:25, 15:12, posle jednog sata i 58 minuta igre.

Izabranici Nikole Grbića će igrati u prvom polufinalu, u subotu od 17.30, a ko će im biti rival saznaće posle duela između Brazila i Sjedinjenih Država, koji se igra od 20.30.

Srpski odbojkaši su dobro ušli u susret, ali su Francuzi napravili odličnu seriju sredinom seta koja im je omogućila da ga i osvoje. U istom ritmu su nastavili u drugom setu, da bi se tim Srbije probudio u trećem, u kojem je viđena i najveća borba.

Iako su bili bolji u trećem setu i kontrolisali su rezultat, srpski odbojkaši su posle vođstva 17:12 stali, što su Francuzi iskoristili i ostali u igri. Igralo se poen za poen, da bi reprezentacija Srbije produžila meč iskoristivši treću set loptu. U četvrtom setu, Francuzi su bili bolji u početku, da bi počeli sa greškama, a srpski odbojkaši zaigrali znatno bolje i tako izborili taj-brejk.

U odlučujućem setu je bilo mnogo preokreta, da bi Francuzi bili koncentrisaniji kada je bilo najpotrebnije i zasluženo trijumfovali.

Francuska je zahvaljujući toj pobedi takođe izborila mesto u polufinalu, pošto je u prvom kolu izgubila od Poljske sa 3:2. Trikolori će se u borbi za finale sastati sa prvoplasiranom iz druge grupe, u kojoj su uz Brazilce i Amerikance još Italijani. Brazilci su bez obzira na rezultat duela sa Amerikancima obezbedili mesto u polufinalu, dok je njihovim rivalima potrebna pobeda od 3:0 ili 3:1 za prolazak dalje. U suprotnom, Azuri će biti rivali reprezentacije Srbije.