SL: Odbojkaši pobedili Poljake za polufinale!

FIVB

Srpski odbojkaši pobedili su Poljsku sa 3:1 u svom prvom meču na završnom turniru Svetske lige u Krakovu i obezbedili mesto u polufinalu.

Izabranici Nikole Grbića su u duelu sa organizatorom turnira odigrali odličnu utakmicu, u kojoj su jedini pad imali u trećem setu, koji su nošeni podrškom domaćih navijača Poljaci iskoristili.

Reprezentacija Srbije je pobedu upisala sa 25:23, 25:20, 18:25, 25:18, posle jednog sata i 48 minuta igre.

Najbolji u trijumfu Srbije bio je Marko Ivović sa 18 poena, dok je tri manje imao Marko Podraščanin.

Na drugoj strani, David Konarski je imao 14 poena, dok je Mateuš Binijek dodao 12.

Naredna utakmica srpske odbojkaše očekuje u petak od 17.30, kada će im rival biti Francuska.

Francuzi su u prvom kolu poraženi od Poljske u pet setova, pa će u polufinale proći ukoliko pobedi reprezentaciju Srbije.

U prvoj utakmici dana Italija je savladala selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 3:1. Posle ubedljivog poraza od Brazila, Italijani su gotovo obezbedili polufinale. Amerikancima za prolaz dalje treba pobeda nad Brazilom od bar 3:1.